Evden Eve Nakliyat Süreci Nasıl Yönetilmeli?

Evden Eve Nakliyat Süreci Nasıl Yönetilmeli?

03 Temmuz 2021

Evden Eve Nakliyat firmalarının hızla artmasıyla ters orantılı olarak; kaliteli ve güvenli firma bulmak maalesef giderek zorlaşır hale geldi. Yapılan yanlış uygulamalar, kötü niyetli insanlar / firmalar maalesef nakliyat sektörüne zarar vermekte

Evden Eve Nakliyat Süreci Nasıl Yönetilmeli?

Evden Eve Nakliyat firmalarının hızla artmasıyla ters orantılı olarak; kaliteli ve güvenli firma bulmak maalesef giderek zorlaşır hale geldi. Yapılan yanlış uygulamalar, kötü niyetli insanlar / firmalar maalesef nakliyat sektörüne zarar vermekte. Evden eve nakliyat yönetimi kesinlikle tecrübeli ve profesyonel kişilerce yürütülmelidir. Tabi ki her geçen gün kendini geliştiren,işini hakkıyla yapan ve iş ahlakına sahip pek çok firma var. Evden Eve Nakliyat Süreci de bu firmaları bulmakla başlıyor. Nakliyat firması seçimi ile ilgili bu makalemizi okumanızı tavsiye ederiz; Evden Eve Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Evet, evden eve nakliyat firmamızı da seçtiğimize göre gelelim bu süreci nasıl yöneteceğimize. Taşınma sürecinde stres ve sıkıntı yaşamamak için, bu süreçte bizi nelerin beklediğini bilmek çok önemli.

Evden Eve Nakliyat Yönetimi

Evden Eve Nakliyat Süreci temel olarak 6 adımdan oluşur;

  1. Expertiz Hizmeti; Bu aşamada eşyalar tespit edilir, ambalaj malzemelerine karar verilir ve tüm taşınma planı çıkartılarak fiyat çalışması yapılır. Bu süreç müşteri ile firma arasında telefonda konuşularak, resimler gönderilerek de tamamlanabilir. Veya ücretsiz expertiz hizmeti veren (bizim gibi) firmalar evinize gelerek hem tanışma imkanı sağlanmakta hem de yerinde görerek taşınma planı daha sağlam oluşturulabilmektedir.
  2. Nakliyat Planı; Expertiz aşaması sonrasında elde edilen bilgilerle nakliyat firması bir planlama yapar ve bu planı müşteri ile paylaşarak tüm detaylar üzerine anlaşmalar sağlanır.
  3. Nakliyat Sözleşmesi; Nakliyat planı oluşturulduktan sonra karşılıklı olarak anlaşma sağlanır ve nakliyat sözleşmesi gerçekleştirilir.
  4. Eşyaların Paketlenmesi; Çoğu firma eşyaları paketlemektedir. Ancak paketleme malzemesi olarak ne kullanıldığı ve nasıl paketlendiği çok önemlidir. Bu hususlarda taşınma öncesi firma ile muhakkak görüşmelisiniz.
  5. Taşınma Süreci; Ve işin %50 ‘si tamamlandı; eşyalarınız yüklendi ve taşınmaya hazır.
  6. Eşyaların Yerleştirilmesi; Ve işin son aşmasına geldik; eşyalarımız yerleştirilecek ve artık yeni evimizde/ofisimizde huzurla oturmaya başlayacağız. Eşyalar yerleştirilirken firma çalışanları yönlendirilmeli ve hangi eşyanın nereye konulacağı belirtilmelidir. Yoksa sonradan bazı ağır eşyaları kendiniz odadan odaya taşımakta zorlanabilirsiniz.

Evet, eşyalarımız taşındı, yerleştirildi, ambalaj atıkları temizlendi ve temiz bir şekilde yeni evimiz teslim edildi. Evden eve nakliyat yönetimi demek; aslında temel süreçleri bilip, bu süreçlerde bizi nelerin beklediğini ve neler yapmamız gerektiğini bilmekle başlıyor. Her şey baştan net olarak konuşulup anlaşılırsa hem firma açısından hem de sizin açınızdan daha sağlıklı bir süreç yaşanır.

Profesyonel hizmet arıyorsanız; FİRMA Evden Eve Nakliyat ailesi olarak yanınızdayız ve size bir telefon kadar yakınız.

Sizin de nakliyat süreci ile ilgili fikirleriniz veya sorularınız varsa sayfanın altına yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz